Kawiarnia „Leżąca Kotka”

Najdroższa kawa świata – Kopi Luwak


Mają Państwo możliwość skosztowania w naszej luksusowej Kawiarni „Leżąca Kotka” najdroższej kawy świata, jaką jest niewątpliwie Kopi Luwak. 

Każda osoba, która skosztuje kawę Kopi Luwak otrzyma specjalny certyfikat.

Nazwa kawy składa się z dwóch członów „kopi” – kawa oraz „luwak”- czyli cyweta (jest to potoczna nazwa ssaka z rodziny łaszowatych).

Na Sumatrze, wyspie znanej z plantacji doskonałej kawy, cyweta - podobne do kota zwierzę stanowi najistotniejsze ogniwo w produkcji wyjątkowego napoju – Kopi Luwak. W czasie nocnych łowów w gałęziach drzew indonezyjskiej dżungli poszukuje ona swego największego przysmaku: dojrzałych, słodkich, pięknie wybarwionych na kolor czerwony owoców kawowca. Wybiera i zjada tylko te najdojrzalsze, najlepsze. W żołądku małego smakosza enzymy trawienne łatwo rozprawiają się z miękką osnówką, natomiast nasiona, czyli przyszłe kawowe ziarenka, wydalane są w stanie prawie nienaruszonym, jedynie nieco sfermentowane. Ziarna zbierane są ręcznie i po bardzo starannym oczyszczeniu, tak jak każda inna kawa, palone a następnie mielone.

Z ziaren kawy, fermentowanych przy pomocy niczego nieświadomej cywety, uzyskuje się unikalny napar: gęsty prawie jak syrop, aksamitny, o bogatym smaku i intensywnym aromacie, z wyraźną nutą czekolady i karmelu. Tak przynajmniej twierdzą jego entuzjaści. Sceptyczniej nastawieni określają jego smak jako stęchły i ziemisty, aczkolwiek niewątpliwie egzotyczny.

Ze względu na nietypową i pracochłonną metodę pozyskiwania surowca, roczna produkcja Kopi Luwak waha się od zaledwie 50 do maksymalnie 250 kilogramów ziaren. Dlatego za kilogram tego rarytasu płaci się nie mniej niż 600 dolarów, co czyni go jednym z najdroższych napojów na świecie.

Kopi Luwak jest napojem tak niezwykłym, iż wielu ludzi sądzi, że to tylko mit. My postaramy się Państwu udowodnić, iż ta kawa istnieje na prawdę i jest wyjątkowa.

Copyright © 2019 Żywe Muzeum Porcelany.
Projekt i realizacja online24.pl


zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.