Informacje o Muzeum

O Żywym Muzeum Porcelany

 

Fabryka Porcelany AS Ćmielów ma zaszczyt zaprosić Państwa do zwiedzania

PIERWSZEGO i JEDYNEGO W POLSCE Żywego Muzeum Porcelany Zapraszamy do obejrzenia na żywo jak  ręcznie powstaje porcelana ...

Dla turystów ciekawych świata z przyjemnością co roku powiększamy swoją działalność i otwieramy nowe atrakcje turystyczne: warsztaty, wystawa, galerie..

             

 

W Żywym Muzeum Porcelany będziecie Państwo mieli możliwość zapoznać się z procesem produkcji porcelany od projektu po gotowy wyrób, obejrzeć film w 22 metrowym, starym, oryginalnym piecu, obejrzeć współczesną kolekcję ćmielowskiej porcelany figuralne oraz zobaczyć wiele innych atrakcji...

poczuć i zrozumieć jak powstają porcelanowe dzieła sztuki.

Fabryka Porcelany AS Ćmielów zatrzymała w czasie ponadczasowe wartości i osiągnięcia pokoleń pracujących w porcelanie. Odtworzyła najlepsze wzory, tradycje i wartości, ponieważ porcelana to więcej niż szlachetny wyrób.

Do naszego niepowtarzalnego muzeum zapraszamy szczególnie dzieci, na które czeka wiele miłych atrakcji, na które czeka wiedza przekazana w sposób przyjazny. Zapraszamy młodych ludzi, którzy bedą mogli poczuć i zrozumieć jak powstają miniaturowe dzieła sztuki.

Zwiedzanie Żywego Muzeum Porcelany:

Rozbudzi wyobraźnię...

 Niekonwencjonalne miejsce, niepowtarzalna atmosfera, niezapomniane wrażenia...
 
Odtworzy historie...
 
Warsztaty garncarskie, "Jest u nas tradycja...". Od neolitu do współczesności...
 
Ucieszy oko i umysł...
 
Prezentacja ponad 400 wyrobów zaklętych w porcelanę, tworzących historię miejsca i czasu.
Pierwsza wystawa nowej kolekcji prof. Lubomira Tomaszewskiego...
 
Sprawdzi Twoje umiejętności i nie pozwoli zapomnieć...
 
Wybicie monety okolicznościowej "500 lat Ćmielowa", udział w procesie produkcji porcelanowej figurki, możliwość wykonania filiżnaki z portretem...
 
 Da możliwość...
 
zakupu porcelanowych "pereł" tworzonych dla Ciebie z wielkim sercem i pasją.

 

Zwiedzanie odbywa się w grupach do 25 osób od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 18.00 (maj - wrzesień), poza sezonem turystycznym od 9.00 do 16.00 (październik - marzec). Wejścia odbywają się o pełnych godzinach (w przypadku rezerwacji przez grupy zorganizowane ok. 25 osobowe, zwiedzanie dla osób indywidualnych może być możliwe dopiero w kolejnym wejściu, dlatego zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 535 588 960). Ostatnia grupa rozpoczyna zwiedzanie muzueum na godzinę przed zamknięciem (w przypadku chęci skorzystania z pozostałych atrakcji zapraszamy wcześniej).

Pobyt w Centrum Porcelany Artystycznej trwa od 45 minut do 3 godzin w zależności od wybranego programu. Wszystkie zajęcia odbywają się z przewodnikiem - instruktorem. Nie ma możlwiości samodzielnego zwiedzania obiektu.

Grupy powyżej 10 osób achęcamy do wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Czas aktywnego zwiedzania muzeum to  około 45 minut. Po zakończeniu zwiedzania, każdy ma możliwość skorzystania z pozostałych atrakcji, obejrzenia na salonie firmowym wszystkich produkowanych przez fabrykę wyrobów oraz robienia zakupów. Zapraszamy również do Kawiarni Leżąca Kotka na najdroższą kawę świata serwowaną w naszej luksusowej porcelanie.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi promocjami oraz wydarzeniami

 

Copyright © 2019 Żywe Muzeum Porcelany.
Projekt i realizacja online24.pl


zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.