Informacje o Muzeum

Frajda dla dzieci

Drodzy Rodzice,

przywieźcie do nas swoje pociechy, zapraszamy by poznały świat porcelany. W naszym ŻYWYM muzeum będą miały okację wszystkiego dotknąć, spróbować, poczuć.... Dajcie im szansę, w sposób im przyjazny, obcować ze sztuką. Poniżej opinie rodziców i dzieci:

opinia ze strony Mali podróżnicy , podziękowania dla autorów składa Adam Spała - prezes

Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie

Terier prezydenta, nocnik dla polityków i Mali Podróżnicy...
...w składzie porcelany.

Czy zabierzecie dwóch pełnych nieokiełznanej energii ananasów do fabryki porcelany? NIEEEEE! I niesłusznie! Jest takie miejsce gdzie nie tylko można ale i trzeba to uczynić.

W Ćmielowie znajduje się żywe muzeum porcelany. Tak naprawdę to wciąż działający zakład gdzie powstają porcelanowe cudeńka. Część produkcji to rzeczy użytkowe takie jak serwisy do kawy ale znajdziemy tu też wiele porcelanowych postaci ludzi i zwierząt. Jeżeli porcelanowe figurki kojarzą Wam się wyłącznie z upozowanymi z barokowym przepychem i wykrętami parami zakochanych idealnie pasującymi do babcinej serwantki to znowu błąd. Znajdziemy tu ceramikę pasującą do każdego wnętrza również tego typu stal + szkło. Chłopcy byli zachwyceni fantazyjnymi kotami.

A terier prezydenta? Chodzi o słynnego psa G.Busha, który został sportretowany w ćmielowskiej porcelania w limitowanej serii. Figurkę nr 1 otrzymał G.Bush a inne mozna kupić na cele charytatywne. Jak byliśmy w fabryce to dostępny był terier nr 9.

A nocnik? No jest.... Całkiem spore naczynie nocne gdzie zmieścić by można było sporo głupot wygadywanych przez polityków. Zamiast wylewać je przed kamerami TV to może tak do... nocnika.

Dla dorosłych i dla dzieci jest możliwość poznania tajników wyrobu porcelany.

Od powstawania formy przez suszenie odlewu, czyszczenie, wypalanie, szkliwienie, malowanie i oczywiście wielokrotne wypalanie. Okazuje się, że powstawanie filiżanki do kawy może być wyjątkowo fascynujące. A jeszcze mamy tu europejskie naj.....

Największy w Europie piec do wypalania ceramiki. Obecnie już nieczynny, ale zachowany w świetnym stanie, do którego może wejść nawet i 20 osób.

Na koniec wzorcownia i sklep gdzie można kupić na pamiątkę jeden z misternych wyróbów z ćmielowskiej fabryki oczywiście z certyfikatem pochodzenia.

Ekipa Małego Podróżnika poleca to miejsce!!!


Zdjęcia

Copyright © 2019 Żywe Muzeum Porcelany.
Projekt i realizacja online24.pl


zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.